Marija Novoselić autorica je portala iz područja školske psihologije.
Rođena je 3. rujna 1987. godine u Đakovu gdje je pohađala opću gimnaziju A. G. Matoša. Nakon toga upisuje preddiplomski studij psihologije koji završava radom „Percepcija vremenskog rasporeda važnih životnih događaja i subjektivne dobi“ koji prezentira na 20. Danima Ramira i Zorana Bujasa u Zagrebu. Diplomski studij na Sveučilištu u Zadru završava 2012. godine s diplomskim radom „Odnos subjektivne dobi s osobinama ličnosti i zdravljem“. Tijekom studija razvija interese prema školskoj i kliničkoj psihologiji. Studentsku praksu odradila je u zadarskom dječjem vrtiću „Latica“ te u Psihijatrijskoj bolnici „Ugljan“.
Volontirala je u Studentskom savjetovalištu Sveučilišta u Zadru i u Udruzi za Down sindrom grada Zadra. Pri projektu „How Yes No“ sudjelovala u vođenju radionica za zadarske osnovnoškolce „Kako da učenje ne bude mučenje?“. Kao student, aktivno sudjelovala i u Tjednu mozga kroz radionice s učenicima.
Tijekom studija stekla je i pedagoško-psihološku naobrazbu u „Centru Stjepan Matičević“ pri Sveučilištu u Zadru.
Nakon studija vraća se u Đakovo, gdje se zapošljava kao stručni suradnik psiholog u OŠ „Ivana Brlić Mažuranić“ u Strizivojni te u Ekonomskoj školi „Braće Radića“ u Đakovu kao profesor psihologije s nepunim radnim vremenom.
Sudjeluje i u emisiji o ravnopravnosti spolova „Vaga spolova“ na Radio Đakovu.
Planira upisati psihoterapiju te se dodatno educirati za rad s darovitom djecom.
Aktivno sudjelovala i na nekoliko znanstveno-stručnih skupova:
- travanj 2011. – aktivno sudjelovanje na 20. Danima Ramira i Zorana Bujasa u Zagrebu s radom „Timing značajnih životnih događaja: Kada je pravo vrijeme za?“
- travanj 2012. – aktivno sudjelovanje na 2. sarajevskim danima psihologije u Sarajevu s radom „Subjektivna dob, životno zadovoljstvo i integritet“
- travanj 2013. – aktivno sudjelovanje na 21. Danima Ramira i Zorana Bujasa u Zagrebu s radom „Odnos subjektivne dobi s osobinama ličnosti i zdravljem“
U slobodno vrijeme voli se rolati i družiti, upoznavati ljude te čitati zanimljive članke iz različitih područja psihologije.