Program konferencije, u pdf formatu, možete preuzeti ovdje: Savremeni trendovi u psihologiji i Transferov podskupPoštovani,
zadovoljstvo nam je da Vas pozovemo da svojim učešćem doprinesete kvalitetu međunarodnog naučno–stručnog skupa “Savremeni trendovi u psihologiji”, koji će se održati od 11. do 13. oktobra 2013. na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu. Skup ima za cilj razmenu iskustava i rezultata istraživanja u okviru fundamentalnih i primenjenih oblasti psihologije i srodnih disciplina. Organizator skupa je Odsek za psihologiju Filozofskog fakulteta u Novom Sadu.
U okviru konferencijskih aktivnosti predviđena su plenarna izlaganja, usmena saopštenja (klasifikovana po oblastima u odgovarajuće simpozijume), okrugli stolovi, radionice i posteri, a od ove godine uvodi se i nagrada za najbolji poster. U okviru skupa biće organizovana studentska sekcija u saradnji sa Klubom studenata psihologije “TraNSfer“.
O studentskom podskupu više saznajte na linku – traNSferov podskup.
Zvanični jezici Skupa su srpski (uključujući nekadašnje srpsko-hrvatsko govorno područje) i engleski.
Za dodatne informacije, možete se obratiti na e-mail adresu skup@psihologija.edu.rs.
U nadi da ćemo se u oktobru sresti u Novom Sadu, srdačno Vas pozdravljamo.
Predavači koje se ne smije propustiti:
Dr Terens Trejsi jedan je od vodećih svetskih autoriteta u oblasti psihologije profesionalnih interesovanja i profesionalnog savetovanja. Autor je poznatog sferičnog modela profesionalnih interesovanja, PGI inventara profesionalnih interesovanja, te velikog broja radova iz oblasti psihologije profesionalnih interesovanja, profesionalnog savetovanja i organizacione psihologije uopšte. Urednik je časopisa Journal of Counseling Psychology, koji je sa impact faktorom od 3,228 u 2011. godini jedan od najuticajnijih naučnih časopisa u svetu iz oblasti psihologije, a tokom karijere bio je i član redakcije niza drugih uticajnih naučnih publikacija.
Dr Terens Trejsi je dekan Fakulteta za savetovanje i psihologiju savetovanja u okviru Državnog univerziteta Arizona u Tempi gde živi i radi. Studije psihologije završio je na Kornel Univerzitetu 1974. godine, a doktorat nauka stekao je 1981. godine na Univerzitetu u Merilendu. Tokom svoje karijere bio je predsednik Društva za interpersonalnu teoriju i istraživanja, kao i član rukovodećih tela više američkih i međunarodnih naučnih i stručnih udruženja. Dobitnik je većeg broja nagrada američke psihološke asocijacije (APA), te niza drugih američkih i međunarodnih naučnih i stručnih organizacija. Jedan je od najcitiranijih autora u oblasti psihologije profesionalnih interesovanja u svetu.
Dr Adam Perkins zaposlen je na Institutu za psihijatriju (Odsek za neuroodslikavanje) Kraljevog koledža u Londonu. Doktorirao je 2009. na Univerzitetu u Svonsiju (Velika Britanija), pod mentorstvom prof. dr Filipa Kora. Primenjujući najsavremenije tehnologije poput neuroodslikavanja, ali i kroz biohemijske i genetičke stidije, Adam Perkins se bavi manifestacijama i etiologijom anksioznosti i straha. Rad dr Perkinsa usko je povezan sa konceptima Teorije osetljivosti na potkrepljenje, jedne od ključnih psihobioloških koncepcija u psihologiji individualnih razlika. Njegova istraživanja imaju značajne implikacije i za oblast kliničke psihologije, budući da su usmerena na utvrđivanje faktora rizika za mentalne poremećaje. Status dr Perkinsa kao jednog od najznačajnijih mladih autora u savremenoj psihologiji ličnosti potvrđuje visoka citiranost, kao i veliki broj objavljenih radova u eminentnim publikacijama.
Dr Alessandra Pokrajac-Bulian diplomirala je psihologiju na Pedagoškom fakultetu u Rijeci 1988. godine. Magistrirala je 1993., a doktorirala 2000. godine na Odsjeku za psihologiju Filozofskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Trenutno radi kao izvanredni profesor na Odsjeku za psihologiju gdje predaje kolegije: Klinička procjena, Odabrana poglavlja iz kliničke psihologije: Slika tijela, poremećaji hranjenja i pretilost, Procjena i tretman specifičnih poremećaja i Odabrana poglavlja iz neuropsihologije. Od 2004. do 2006. bila je na funkciji pročelnika Odsjeka za psihologiju, a od 2006. do 2010. godine pročelnica Katedre za biološku psihologiju, psihologiju ličnosti i kliničku psihologiju. Članica je Hrvatskog psihološkog društva, Hrvatske psihološke komore, Hrvatskog udruženja za kognitivno-bihevioralne terapije te Hrvatskog društva za psihosomatska istraživanja. Voditeljica je znanstvenog projekta: Psihosocijalni čimbenici pretilosti od 2007. godine. Prof. Pokrajac-Bulian će održati predavanje pod naslovom Epidemija poremećaja hranjenja: Mit ili stvarnost?
Dr Oliver Tošković predaje Statistiku na Odeljenju za psihologiju na Filozofskom fakultetu u Beogradu ali i Kosovskoj Mitrovici i na Fakultetu za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju u Beogradu. Stalni je saradnik Laboratorije za eksperimentalnu psihologiju u Beogradu gde je posvećen istraživačkom radu iz oblasti percepcije i eksperimentalne estetike. Pored toga, bavi se i evaluacijom obrazovanja na Institutu za psihologiju, a saradnik je i Insitututa za pedagoška istraživanja, Instituta za mentalno zdravlje i mnogih drugih institucija. Oliver je već više od jedne decenije stručni saradnik Istraživačke stanice Petnica gde kao predavač i mentor mladim srednjoškolcima otkriva lepote psihologije. Oliverov rad na popularizaciji psihologije možda je ipak više vidljiv u organizaciji velikih manifestacija koje su posvećene široj publici. Od 2007. godine postao je koordinator za postavku psihologije u okviru Festivala nauke koje organizuje od tada svake godine. Ovakve manifestacije svake godine poseti preko 20 000 mladih ljudi, osnovaca i srednjoškolaca i to je prilika da se u interaktivnom pristupu upoznaju sa psihologijom kao naučnom disiplinom. Prof. Tošković će održati predavanje pod naslovom “Iskrivljeni prostori krivog uma – nejednakost opažene daljine”.
Lokacija i kontakt
Informacije o smještaju možete pronaći na sljedećoj stranici: Novi Sad
Filozofski fakultet – Odsek za psihologiju
Dr Zorana Đinđića 2
21000 Novi Sad
Srbija
Telefon/faks
00381 21 458 948
Elektronska pošta
skup@psihologija.edu.rs